Praktický návod, jak napsat bestseller

Nemáte co číst? Napište vlastní román, který bude úspěšný po celém světě. Přivyděláte si nějakou tu korunu a budou o Vás psát na Wikipedii.

Jak na to.

Šetřete náklady. Nejprve si objednejte tým blogerů, kteří se budou o vaší knize pochvalně zmiňovat v komentářích pod články a na sociálních sítích. Hledejte je v Číně, tam jsou nejlevnější. Knihu pište v textovém editoru, který je zadarmo, nejlépe v programu Zápisník. Rukopis posílejte nakladatelům emailem, ať nemusíte utrácet za jízdenky.
Ušetřené peníze investujte do rozhlasového hlášení v prodejně Neoluxor na Václavském náměstí. (Lépe, až kniha vyjde, ale je to vlastně jedno.) Ať každý den opakovaně vypustí do éteru hlášku: „Knihu …… si zamilovaly milióny čtenářů po celém světě. Stephen King se jí bojí, Woody Allen si u ní potrhal bránici, J. K. Rowlingová zbledla závistí. Přečtete ji jedním dechem.“ Návrh knižní obálky svěřte odborníkům. Grafici z časopisu CHVILKA PRO TEBE nejsou drazí a ví, co lidé chtějí.

Zbývá knihu napsat. To nebude žádný problém.

Hrdinkou bude mladá upírka, která se zamiluje do sympatického a nesmělého, leč v posteli násilnického studenta historie. Spolu navštíví italské kláštery, aby pátrali po stopách tajemného Ježíšova svitku, který odpovídá na otázku, jaký je smysl života. Při tom prožijí pár romantických sadomasochistických nocí, přibarvených tantrou. Po krku jim půjdou církevní kruhy, ruská mafie a izraelská tajná služba. Až svitek najdou, obřadně ho v tibetské jeskyni spálí, aby se nedostal do nepovolaných rukou. Tady bude první díl ságy končit.
Druhý díl už budete psát ve větší finanční pohodě. Vyberte si hotel, kde budete dávat rozhovory novinářům. Zbývá vymyslet název. Doporučujeme název atraktivní, tajemný a neotřelý. Zkuste třeba Tajemný cizinec, nebo Šifra padesáti vzrušení.
Přejeme příjemnou letní zábavu.
P.S. Nebo to nazvěte „Objednáváme si z vesmíru“ a máte vystaráno.